Jak się przygotować do pierwszej wizyty u mnie?

Postaraj się nie denerwować, na wizycie uzyskasz moje wsparcie.🤗 Nie będę Cię oceniać ani krytykować. Chcę Cię jak najlepiej poznać.

Zapytam o kilka istotnych kwestii. Co Cię do mnie sprowadza? Czy chorujesz, jeśli tak to na co? Czy masz jakieś dolegliwości, typu wzdęcia, zaparcia, zgaga? Jakie lekarstwa i suplementy przyjmujesz? Co lubisz jeść, a czego nie? W jakich godzinach zazwyczaj jesz i co? Czy pijesz wodę i inne napoje (alkoholowe też 😉)? Ile masz ruchu? Jaki jest Twój cel, co chcesz osiągnąć?

Potem przechodzimy do analizy składu ciała. Abyśmy wiedzieli jak najwięcej o Twoim ciele.

Do badania należy rozebrać się do bielizny i mieć gołe stopy. Jeśli się krępujesz możesz zostać w ubraniu lub po prostu na czas badania wyjdę z gabinetu- włączę analizator i poinstruuję Cię jak masz stanąć, wrócę jak już się ubierzesz.

Aby pomiar był jak najbardziej wiarygodny przyjdź co najmniej 3 godziny po posiłku, nie pij około 30 minut przed wizytą.

W ciągu doby poprzedzającej badanie nie należy pić płynów zawierających alkohol.

Niewskazane jest wykonywanie badania bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym, bezpośrednio po kąpieli, pływaniu, wizycie w saunie (odczekaj przynajmniej godzinę).

Analiza składu ciała obejmuje pomiar masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej (kg, %), beztłuszczowej , wody całkowitej w organizmie, białka, minerałów, podstawowej przemiany materii oraz oszacowanie wskaźnika masy ciała BMI, wskaźnika tłuszczu trzewnego, segmentalną analizę beztłuszczową i tłuszczową (pokazuje ile w poszczególnych partiach ciała jest wody, mięśni i tłuszczu).

Nie należy wykonywać pomiaru:

– u kobiet ciężarnych;

– u osób chorych na epilepsję;

– u osób z metalowymi implantami, np. rozrusznikiem serca, stentami, metalowymi szwami w sercu, innymi dużymi implantami, endoprotezami;

– u osób z wszczepionymi urządzeniami nadającymi sygnał elektryczny, np. sztuczne serce, płuco-serce;

– u osób korzystających z różnego rodzaju stymulatorów elektronicznych.

U osób, u których nie można wykonać analizy składu ciała dokonuję pomiarów masy ciała, obwodów oraz pomiarów ilości tłuszczu na podstawie fałdów skórnych, przy użyciu kalipera.

Jeśli masz aktualne wyniki badań krwi, to również je interpretuję pod kątem układania planu żywieniowego.

W ten sposób uzyskujemy pełen obraz Twoich potrzeb i możemy działać. Razem, bo przecież razem jest łatwiej.

Nie musisz działać na ślepo. Możesz skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia.

Moja praca opiera się na dawaniu wsparcia i motywowaniu w procesie zmiany nawyków żywieniowych, dostoswanych oczywiście do Twoich potrzeb. Nie usłyszysz u mnie krytyki, krzyku czy zażenowania. Możesz powiedzieć mi o swoich słabościach do słodyczy, słonych przekąsek czy fastfoodow. Możesz powiedzieć , że masz napady kompulsywnego jedzenia. Ja na prawdę to rozumiem 👌 Nie tylko Ty tak masz. Grunt to chęć zmiany, a resztą zajmę się ja, pomagając wprowadzić dobre zmiany dla Twojego zdrowia, figury i samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.