Dieta zwiększająca płodność

ewelina chudy dietetyk zdrowe nawyki zywieniowe w ciazy

Jeśli chcecie zostać rodzicami, warto abyście zadbali o dobrej jakości paliwo dla Waszego ciała. Ma to być odżywcze, wartościowe jedzenie, a nie byle zapychacz 🤷‍♀️ Będzie to miało wpływ na Wasze zdrowie, więc i Waszą prokreację, ale również wpłynie na zdrowie Waszego dziecka.

Oczywiście nie mamy wpływu na wszystko, ale dlaczego mamy świadomie zmniejszać płodność i zwiększać ryzyko chorób u dziecka? To czas programowania żywieniowego, który będzie wpływać na zdrowie dziecka przez całe jego życie.

Co powinno znaleźć się na talerzach przyszłych rodziców? (Tak, nie tylko kobiety, ale również mężczyzny!)

– Warzywa, całe ich mnóstwo, najwięcej tych zielonych, ale wszystkie kolory będą mile widziane. Jak najwięcej na surowo, ale gotowane też są fajne.- Owoce, najlepsze te regionalne i sezonowe. Możemy je jeść nawet wieczorem. To mit, że tylko do 16:00🤦‍♀️-Zboża pełnoziarniste, czyli chleb razowy, z ziarnami, z mąki zytniej lub mieszanej z ziarnami lub bez.

– Nabiał lub roślinne zamienniki nabiału. Wybieramy te bez cukru i z małą ilością tłuszczu. Jeśli nie jemy nabiału wprowadzamy dodatkowe źródła wapnia (sezam, mak, figi, morele, sardynki i/ lub suplementację).

– Ryby, owoce morza, chude mięso i /lub strączki . Warto jeść krewetki! Dobre źródła białka. Unikamy smażenia, zwłaszcza w panierkach, bo takie obróbki termiczne są prozapalne.

– Orzechy i nasiona, świetne źródło białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Super przekąska na małego i dużego głodna. Warto mieć w torebce, aucie w pracy.

U mężczyzn pestki dyni- zwiększają ruchliwość plemników. – Oleje. Tu mega ważny ❤️ Olej lniany ❤️ (lub z czarnuszki, wiesiołka). Super źródło kwasów omega-3, o właściwościach przeciwzapalnych i zwiększających płodność 🔥

A najlepszy będzie oczywiście plan żywieniowy szyty na miarę Waszych potrzeb 😉 Czyli taki, który pozwoli zjeść to co lubicie, ale tak zbilansowany aby było w nim to co ważne dla prokreacji 👪

ewelina chudy dietetyk zdrowe nawyki zywieniowe w ciazy
ewelina chudy dietetyk szczecin indywidualna dieta online plan zywienia
https://ewelinachudy.pl/kategoria-produktu/plan-zywieniowy-szyty-na-miare-twoich-potrzeb/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.